فیچر جدید Skype برای دولوپرها

فیچر جدید Skype برای دولوپرها

از نوشته های من در سکان آکادمی

نرم‌افزار Skype امروزه جزئی جدایی‌ناپذیر از مصاحبه‌های کاری، تخصصی و حتی تلویزیونی شده است و این درحالی است که اضافه شدن یک محیط کدنویسی آنلاین در آپدیت جدید این نرم‌افزار، آن‌را به گزینه‌ای ایده‌آل برای دولوپرها تبدیل کرده است.

در نسخه‌های پیشین اسکایپ، اگر 2 برنامه‌نویس قصد داشتند برای مثال روی سورس‌کد نرم‌افزاری هم‌زمان با یکدیگر صحبت کنند، تنها راه‌حل استفاده از وب‌سایت‌های آنلاین ویرایش کد و نرم‌افزار اسکایپ برای چت ویدیویی به‌صورت جداگانه بود (برای آشنایی بیشتر با این وب‌سایت‌ها، به مقالهٔ 7 محیط تست کد برای دولوپرهای فرانت‌‌اند مراجعه نمایید).

اما در آپدیت جدید اسکایپ، در‌صورتی‌که کاربران از مرورگرهای مایکروسافت اج یا گوگل کروم استفاده کنند و زبان مرورگر آن‌ها انگلیسی انتخاب شده باشد، می‌توانند از آدرس skype.com/interviews و کلیک بر روی گزینهٔ «Start Interview»، به یک URL منحصربه‌فرد برای یک صفحهٔ آنلاین ویرایش کد با قابلیت‌های معمول مثل هایلات کردن سینتکس‌ها و شماره‌گذاری خطوط و … دسترسی پیدا کنند. این ویرایشگر در‌حال‌حاضر از زبان‌های Java ،Javascript ،C ،C++ ،C# ،Python و Ruby پشتیبانی می‌کند.

برای استفاده از این سرویس، اجباری به داشتن اکانت اسکایپ نیست و به‌صورت مهمان (Guest) نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

ادامه مطلب در سکان آکادمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *